Ürünler
0(412) 503 00 03
7/24 Uyku Merkezi

Bel ve Sırt Ağrısı için Doğru Yatak

Bel ağrısı, günümüz insanın yaşam konforunu düşüren ve önlem alınmazsa ciddi sonuçlar sahip bir hastalıktır. Bel ve sırt ağrıları, birçok etken birleşiminin sonucu iken bizler bu yazımızda Yatsan ailesi olarak, “ doğru yatağın “ rolünü inceleyeceğiz.

Yatağın, ağrılar üzerindeki etkisini 2 farklı başlıkta inceleyeceğiz;

1-) Uyku ve Şifa: Canlıların tamamının uyuma ihtiyacının olması aslında onarım ve yenilenme ihtiyacının bir sonucudur. Başka bir deyişle, gün içerisindeki koşuşturma, beraberinde vücutta yıpranmaya sebebiyet vermektedir. Nasıl arabanızın ve kombinizin belli periyotlarla bakımını yapıyorsanız, canlılarda her gece uykuda bakıma alınmaktadır. Fiziksel yenilenme ve onarımın yanı sıra ruhsal onarımda (yaşanan kötü olaylar neticesinde oluşan acının beyin tarafından hafifletilmesi ve normalleştirilmesi)   uyku evleri esnasında vücut tarafından mucizevi bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sonuç olarak bir ağrınız veya sağlık probleminiz varsa bunun asıl çözüm yeri uykudur. Vücut kendi kendini iyileştirme ve hayata devam etme yeteneğine sahiptir. Ağır hastaların hastanelerde uyutulması da aslında bu sürecin en önemli göstergelerinden biridir. Bel ve sırt ağrınız varsa öncelikle iyi uyumaya çalışarak vücudunuza problemi çözmek için yardımcı olmalısınız. Uykuyu etkileyen en önemli faktörlerin başında da yatak gelmektedir. Daha detaylı bilgi için, doğru yatak seçimi hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

2-) Ağırlıksız Hissiyatı: Su üstünde uzandığınızı düşün, su molekülleri nasıl vücudunuzu incitmeden havada tutmaktadır? Çünkü çok sayıda molekül vücut ağırlığınızı kendi arasında paylaşarak kaldırma sürecini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Suyun bu etkisi herkesi rahatlatmaktadır. Seçeceğiniz yatağında aynı şekilde vücut ağırlığınızı emerek sağlıklı bir uyku ortamı sağlaması gerekmektedir. Size uyumlu ağırlıksız hissiyatı sağlayan yataklar, sıkışan sinirlerin açılmasına, eklem ve kas ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olmakla beraber aynı zaman da kalp dostudur, çünkü uyku esnasında kan dolaşımını kısıtlamazlar.

Yatsan ailesi olarak, yukarıda belirttiğimiz süreçlerin tamamını uyku sağlığı başlığı altında değerlendirip yataklarımızı, farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlamaktayız. Yatsan, yaklaşık 500 çeşit yatağı ile bu konuda dünyanın en geniş yatak yelpazesine sahip markasıdır. Bünyemizde; dünyanın en deneyimli markalarının ( King Koil, Serta, Stearns and Fosters, Seally ve Tempur) bilgi ve tecrübesini barındırmaktayız. Aynı zamanda, uyku uzmanları yetiştirerek, misafirlerinin doğru yatağı seçmesine yardımcı olmaktayız.

Bel, sırt, kas ve eklem ağrılarınızın tedavisine yardımcı olacak size uygun yatağın seçimi için yurtiçinde 100 adet mağazamız ve yurt dışında 500 adet satış noktamız ile hizmet vermekteyiz.

Uykunun ve Sağlığın kıymetini biliyoruz.