Ürünler
0(412) 503 00 03
7/24 Uyku Merkezi

Hangi Yatağı Almalıyım ?

En İyi Yatak Nasıl Seçilir?

Ömrümüzün ortalama 25 yılını uykuda geçirmekteyiz. Günlük konfora veremediğimiz ilgiyi muhakkak uyuduğumuz yatağa vermeliyiz. Günün stresinden arınacak bir uyku arıyor; stres oluşturmayacak bir yatak istiyorsak yatak seçerken çok dikkatli davranmalıyız.

Sadece doğru markadan ürün almakla işimiz bitmiyor. Doğru yatak bizim için hangisi? Bize konfor sağlayıp yeni bir güne ağrısız, stresiz uyanmamızı sağlayacak hangisi gibi soruların cevaplarını iyi verebilmek gerekir. 

En iyi yatak seçimi yapmak için kendini tanıyor olmak birinci şarttır. Vücudunuzun alışkanlıklarını ve yaptığınız işi göz önüne almalısınız.

 

Ortopedik yataklar; rahat ve sağlıklı uyku için idealdir. Vücudunuza en iyi desteği sağlayan yataklardan biridir. Bel ve boyun bölgenizi koruma altına alır  ve en iyi uyku için gerekeni sağlar. Omurga sistemini de destekleyen bu yatağı, oturarak çalışan, gün boyu ayakta kalan kişiler tercih edebilir.

 

Visko yataklar; Visko yataklar viscoelastic malzemeden üretilir. Bu yataklar ile rahat ve stressiz bir uyku ortamı sağlanır. Visko yatakları her birey tercih edebilir. Burada ayrıcalıklı olarak bu yatağın, rahat bir uykunun ötesinde medikal tedavilerde de kullanılıyor olmasıdır. Visco yataklarda özellikle dikkat edilmesi gereken husus sıcak iklimde yaşıyorsanız Visco nın ısıtma özelliğini ve koku yapma ihtimalini düşünmelisiniz. Yeni dönem teknolojisi olarak iklimlendirme özelliğine sahip Visco Jel ve yine ısı dengeleyici kumaşa sahip ürünleri tercih ederek sıcak iklimlerde de Visco rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

Lateks yataklar; Uyku kalitesini arttıran ve bunu birçok kez kabul ettiren lateks yataklar, kauçuk ağacı sütünün işlenmesi ile oluşturulur. Yapısı ve görünümü ile diğer yataklardan farklıdır. Uzun ömürlü olan bu yatak hava akımını sağlayarak yatağın ömrünü uzatır. Vücudun bütün noktalarını destekler. Uyku konusunda ki şikayetlerinizi minimuma indirger. Yabancı oraganizmaların üremesini engelleyen lateks aynı zamanda ısı dengeleme özelliğine sahiptir. Lateks yatak almayı düşünüyorsanız, alacağınız malzemenin petrol türevi olan lateksit malzemesi olmadığından emin olmalısınız. Lateksit malzemesi hissiyat olarak latekse benzesede lateksin yabancı organizma üremesini engellemesi ve ısı dengeleme özellikleri gibi temel faydalarını içermemektedir. Bu sebeple güvenilir tedarikçilerden malzemeyi satın almanızı öneririz.

 

Tay Tüyü, Deve Tüyü, Bambu ve İpek Yataklar; Konforunuza düşkünseniz veya kendinizi şımartmak istiyorsanız bu doğal ortopedik malzeme ile yapılmış yatakları kesinlikle tercih etmelisiniz.

 

Hangi Marka Yatak Almalıyım ?

Satın alma öncesi ve satın alma sonrası uygun koşullarda deneme imkanı sunan ve garanti koşulları net olan firmaları tercih etmeniz, yatak seçimi sürecindeki riskinizi minimize edecek ve size en uygun yatağı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 

YATSAN YATAKLARI NEDEN SAĞLIKLI VE KONFORLU ?

 

  • Vücut basıncını emer ve kan dolaşımını ideal seviyede tutar. (Kalp dostudur)
  • Vücudunuzun ağırlığı alındığı için; omurga, kas, eklem ve sinirleriniz dinlenir aynı zamanda onarılır.
  • Rem ve Derin uyku aşamalarının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.
  • Bütün yatış şekillerinde omurga ve vücudun kritik bölgelerini konforlu bir şekilde destekler. 
  • Yatak içerisinde üreyen yabancı organizmalar için kesin çözümler sunar.

SİZE UYGUN YATAĞI TESPİT ETMEMİZ İÇİN TEST UYGULAMAMIZA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ..