Ürünler
0(412) 503 00 03
7/24 Uyku Merkezi

FİYAT ARALIĞI

Ürün Sayısı (6)

TEMPUR

 

Tempur’un Nasa tarafından astronotlar için geliştirilen ve roket kalkış esnasında kullanılan basınç emici malzemeden imal edildi, yastıkla başlayan hikâyesi günümüzde dünyaca tanınan bir markaya dönüştü. Bu uzay teknolojisi, İsveçli ve Norveçli uzmanların araştırma-geliştirme çalışmalarıyla daha ileri taşınarak mükemmelleştirilip orijinal Tempur malzemesine dönüştürüldükten sonra yataklara ve diğer uyku ürünlerine uygulandı. Vücut ağırlığını yüzeye eşit dağıtırken vücut ısısını da ayarlayan bu eşsiz malzemesi ile Tempur bedene uygun destek ve konfor sağlayarak sağlıklı ve rahat bir gece uykusu için ihtiyaç olan her şeyi sunar. Ayrıca Tempur ürünleri arasında gün boyu konfor sunan ve bedene destek olan özel terlikler, uyku maskesi, bel desteği gibi çeşitli aksesuarlar da bulabilirsiniz.

Tempur malzemesinin faydalarını ve diğer malzemelerden farklarını şöyle özetleyebiliriz;

Yatak Yarası: Yatak yarası ya da diğer adıyla bası yarası uzun süreler boyunca yatmak zorunda kalan hastalarda ortaya çıkan, vücudun aynı pozisyonda uzun süre kalması sonucunda fazla basınç alan vücut bölgelerindeki kan dolaşımının aksaması sonucu ortaya çıkan yaralardır. Hem hasta hem de yakınları için son derece rahatsızlık yaratan bir durumdur. Tempur yataklar, vücudun herhangi bir bölgesinin yatış sırasında aldığı basıncı benzersiz bir şekilde emer, azaltır ve yatağın tüm yüzeyi boyunca eşit şekilde dağıtır.  Böylece tek bir noktanın çok fazla basınç alması engellenmiş olur. Yatağın ayrıca açık hücreli ve hijyenik yapısı da optimum iyileşme koşullarını hazırlar.

Boyun Tutulması: Baş ağrılarının en önemli nedeni olan boyun tutulmasını unutabilirsiniz! Çünkü TEMPUR, sunduğu benzersiz formül ve mükemmel uyku konforuyla boyun kaslarındaki gerginliği ortadan kaldırıyor.

Doku Romatizması: Doku romatizmasını hayatınızdan çıkartabilirsiniz! Çünkü omurga için en doğal yatış TEMPUR sırt ve omuz kaslarındaki gerilmelerin önüne geçiyor.

Sırt Ağrıları:Omurga ve vücut için bugüne kadar geliştirilmiş teknolojiler için en doğal yatış pozisyonunu sunan TEMPUR, sırt ağrılarını ve tutulmalarını bir daha tekrarlanmamak üzere hayatımızdan çıkarıyor. Eklem Ağrıları: Akıllı teknolojisiyle olması gereken yerde yumuşaklık, olması gereken yerde sertlik sağlayarak vücuda %100 uyum sağlayan TEMPUR, özellikle sert yataklardan kaynaklanan kalça ağrıları ve eklem yanmalarını ortadan kaldırıyor.

Diz Ağrıları: Basınç ve birbirleriyle olan teması nedeniyle dizlerdeki eklem ağrıları TEMPUR’un basınç azaltıcı formülü sayesinde minimuma iniyor. Dolaşım Sorunları: Basıncı dağıtan ve dolaşım sistemini düzenleyen formülüyle TEMPUR, basınç sorunlarından kaynaklanan ayak ve ayak bileği şişmesi sorunlarını ortadan kaldırıyor.

 

Tempur malzemeli yataklarımızı ekte inceleyebilirsiniz.